נפצע בפיצוץ מכונית ותובע את הביטוח שלה

נפצע בפיצוץ מכונית ותובע את הביטוח שלה

תושב ראשל"צ שנפצע בינוני לאחר שנקלע לזירת פיגוע פלילי, תובע את הביטוח של המכונית שהתפוצצה. "אין חוק פיצויים לנפגעי עבירות"

קורבן "פיגוע פלילי", שנפצע באורח בינוני כתוצאה מפיצוץ שאירע ברכב של אדם שהיה יעד לחיסול, מצא השבוע דרך מקורית לדרוש את פיצוייו – הוא החליט לתבוע את ביטוח החובה של בעל הרכב שנפגע. לדברי עורך דינו, זיו און, "לצערי, אין סעיף בחוק שמסדיר פיצויים לנפגעי עבירות".

פיצוץ מטען במכונית צילום: רענן כהן

מכיוון שאף רשות לא לקחה אחריות ופיצתה אותו על הטיפולים הממושכים שנאלץ לעבור, ומכיוון שלא נמצאו מניחי מטען החבלה, הקורבן החליט לתבוע את ביטוח החובה של בעל הרכב.

המקרה אירע ביוני 2009 זמן קצר לאחר חצות. האיש התהלך עם אופניו ברחוב אלקבץ בראשון לציון, ולפתע אירע הפיצוץ. כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו רכב מסוג ב.מ.וו עולה באש ולצידו שוכב פצוע תושב העיר, נשוי ואב לארבעה.

"לא יכול להיות שהאזרח יתמודד לבד עם התוצאות"

הפצוע פונה לבית החולים ואף נחקר על ידי המשטרה בחשד למעורבות בפיצוץ. מהחקירה עלה כי הרכב הוצת באמצעות חומר דליק, והחוקרים חשדו כי הוא זה שהדליק את האש ונפצע ב"תאונת עבודה".

אך עם התקדמות החקירה התברר כי אין לגבר הפצוע כל קשר והוא נוקה מחשד. אולם מסכת ייסוריו לא תמה, והוא נאלץ להתמודד עם כוויות בפלג גופו העליון וטיפול פסיכיאטרי בעקבות האירועים.

השבוע, באמצעות עורך דינו, הוא החליט לתבוע מאתיים אלף שקל מהביטוח של כלי הרכב, לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. "התובע סובל מפגיעות פיזיות ופסיכולוגיות קשות ואף רשות לא קיבלה על עצמה את הטיפול היקר והארוך בו", כתב עורך דינו בכתב התביעה.

"כשאזרח רוכב לתומו על אופניו ונפגע מפיצוץ, לא יכול להיות שהוא יוותר להתמודד לבדו עם התוצאות", אמר עו"ד
און. "לצערי, אין סעיף בחוק שמסדיר פיצויים לנפגעי עבירות, ולאחר שבמשטרה לא הצליחו למצוא את העבריינים שעשו את זה, החלטנו לפנות לפתרון זה". עורך הדין מסתמך בתביעתו על סעיף בחוק הביטוח המדבר על סיטואציה בה נפגע אדם כתוצאה משריפה ברכב.

מקור הכתבה אתר NRG – קישור לכתבה