תאונת אופנוע

תאונת אופנוע

מחקר שנעשה ע"י הרשות לבטיחות בדרכים עולה, כי בחמש שנים האחרונות נפגעו למעלה מ- 18,000 בתאונת אופנוע, מתוכם 270 רוכבי אופנוע נהרגו ו-2,200 נפצעו קשה. בחלק ניכר מאוד של תאונות אופנוע, הפגיעה מותירה את הרוכב/ת עם פגיעות קשות מאוד, זאת מסיבה מאוד פשוטה והיא היחשפותו של רוכב/ת האופנוע לכביש, בניגוד לתאונת דרכים בה מעורבים כלי רכב, לאופנוע אין כריות אוויר.
חשוב להבהיר, כי תאונת אופנוע היא גם מצב שבו רוכב/ת האופנוע החליק וכתוצאה מכך נגרמו לו חבלות. הכוונה היא, תאונות אופנוע לא חייבת לענות על ההגדרה הבסיסית של תאונות דרכים שבו האופנוע נפגע מרכב או מכול כלי תחבורתי אחר. רוב תאונות האופנוע הן כתוצאה מהחלקה או איבוד שיווי משקל.
בניגוד לתאונת דרכים רגילה, בתאונת אופנוע, ברוב המקרים, יש להגיש את התביעה לחברת הביטוח "המאגר הישראלי לביטוחי רכב – "הפול" היות ורוב פוליסות ביטוח החובה מקורם בחברת "הפול". חשוב לציין כי לא מעט לקוחות אשר נפגעו בהיותם רוכבי אופנוע מעלים את סוגיית האשמה. כאן המקום לציין כי ל"אשמה" אין מקום להתייחסות בכול הקשור לפיצוי עבור נזקי גוף. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים ייתר את שאלת האשמה, למעט מקרים בודדים מאוד.

לכן, רוכב/ת אופנוע שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי מלא מחברת "הפול".
עצות לנפגעי תאונת אופנוע:

  1. להגיש הודעה במשטרה על התאונה.
  2. צילום הנזק של האופנוע.
  3. צילום נזקי הגוף.
  4. שמירה ואיסוף של מלוא החומר הרלוונטי הכולל את דו"ח האמבולנס.
  5. שמות עדים לתאונה.
  6. איסוף מלוא הקבלות.

במקרים של תאונת אופנוע רצוי לפנות לעו"ד המטפל בתאונות אופנוע. משרד עוה"ד זיו און הינו משרד בעל ידע מקיף ורחב מאוד בתחום נזקי הגוף אשר מלווה את לקוחותיו צעד צעד תוך מתן דגש על יחס חם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם