תאונות דרכים

תאונות דרכים

אשית נקדים ונציין כי כל נפגע בתאונת דרכים אשר עומד בתנאים המוזכרים מטה-זכאי לפיצוי הולם מחברת הביטוח. כן, גם אם הוא היה פעם אחת בקופ"ח או בחדר מיון.
ישנן תאונות אשר מסתיימות בהתערבות רפואית פשוטה כגון: חדר מיון, רופא משפחה וכמה ימי מחלה, אולם ישנן תאונות דרכים אשר בשנייה אחת משנות חיים שלמים של משפחות רבות בישראל. אחד התחומים העיקריים של משרד עוה"ד זיו און הינו תאונות דרכים ועל כן נסביר, בנקודות כלליות, את מהות הנושא.
החוק שמסדיר את הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא: חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה 1975" – "הפלת"ד". חוק זה ייתר את שאלת האשמה, ז"א לשאלת האשמה לצורך קבלת פיצוי מחברת הביטוח אין משמעות. לחברות הביטוח יש אחריות מוחלטת לפיצוי הנפגע.
ז"א אם הנפגע הוא אשם בתאונה, עבר ברמזור אדום מבלי לשים לב וגרם לתאונה קטלנית שבה אף הוא נפגע, הוא זכאי למלוא הפיצוי מחברת הביטוח. כמובן שאם הנפגע/ת עבר ברמזור אדום תוך כדי הימלטות מהמשטרה עקב ביצוע של שוד ואז עובר תאונה, אז כמובן שהנפגע לא יהיה זכאי לפיצוי.

לצורך קבלת פיצוי מחברת הביטוח יש לעמוד במספר תנאים:

  1. ביטוח חובה בתוקף.
  2. רישיון נהיגה בתוקף.
  3. הנפגע נחבל מתאונת דרכים ולא מארוע אחר.
  4. הנפגע פנה להתערבות רפואית תוך זמן סביר מיום התאונה. ז"א אם הוא פנה לחדר מיון לאחר חודשיים, סביר להניח שאין קשר לתאונה.

את מי לתבוע בתאונת דרכים? יש הבדל בין סוגי הנפגעים בתאונות הדרכים, לדוגמה: תביעה של הולך רגל תוגש כנגד החברה המבטחת של הרכב שפגע בו, לעומתה בתאונה בה נפגע הנהג התביעה תוגש כנגד החברה המבטחת של הרכב בו הוא נהג. על כן ומפאת המורכבות שבנושא, מומלץ מאוד להיוועץ עם עו"ד המתמחה מתחום נזקי בגוף.

אחוזי הנכות
כאמור, כל נפגע בתאונת דרכים אשר עומד בתנאים המוזכרים לעיל-זכאי לפיצוי מחברת הביטוח גם אם החומר הרפואי שלו דל ביותר, אולם במקרים בהם הנפגע עבר תאונה לא פשוטה ויש ראשית ראיה לאחוזי נכות אז החשיבות של אחוזי הנכות משמעותיים ביותר לעניין הפיצוי.
לקוחות רבים שחושבים כי לא נגרמו להם נכויות מופתעים לגלות כי המומחה הרפואי של בית המשפט חושב אחרת. לעולם אין לדעת – גם מספר זעום של טיפולי פיזיותראפיה וכמה ימי מחלה יכולים, במקרים מסוימים, לזכות את הנפגע באחוזי נכות ובכך לקבל פיצוי כספי הולם מאוד. על כן מומלץ להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום נזקי הגוף וזאת עקב המורכבות שבדברים.

משרד עוה"ד זיו און הינו משרד בעל ידע רחב מאוד בתחום נזקי הגוף אשר מלווה את לקוחותיו צעד צעד תוך מתן דגש על יחס חם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם